Nezaradené

HARLEY-DAVIDSON ZAHAJUJE 120. VÝROČIE A PREDSTAVUJE NOVÉ MOTOCYKLE 2023 

Výročné modely v limitovanej edícii a štyri nové modely

MILWAUKEE (18. januára 2023) – Celoročné oslavy 120 rokov tradície a remeselného umenia značky Harley-Davidson boli dnes zahájené predstavením prvých nových motocyklov Harley-Davidson® pre rok 2023, vrátane modelu CVO™ Road Glide® Limited Anniversary a šiestich ďalších modelov v limitovanej edícii s exkluzívnymi výročnými farbami, spracovaním a detailmi. Ponuka najvyhľádavanejšej značky motocyklov na svete pre rok 2023 zahŕňa inovovaný performance-cruiser Harley-Davidson Breakout®, nový športový model Nightster® Special a restylizovaný čierny trike Freewheeler®.

Kompletný rad motocyklov Harley-Davidson 2023, originálneho príslušenstva Harley-Davidson®

a výbavy a doplnkov Harley-Davidson® MotorClothes® je teraz k dispozícii u autorizovaných dealerov Harley-Davidson® a je k nahliadnutiu na adrese H-D.com.

„Od roku 1903 je Harley-Davidson priekopníkom dizajnu amerických motocyklov, ich technológie a výkonu. Dnešným dňom tak zahajujeme celoročné oslavy 120. výročia Harley-Davidson“, hovorí Jochen Zeitz, CEO spoločnosti Harley-Davidson. „Sme radi, že sa s vami môžeme teraz podeliť o prvé modely pre rok 2023, pričom ďalšie budú predstavené neskôr v priebehu roka. Tento rok bude pre spoločnosť nezabudnuteľným míľnikom oslavujúcim históriu, kultúru a komunitu Harley-Davidson a my dúfame, že sa k nám pridáte.“

Výročné modely 120th Anniversary

Limitovaná edícia prémiového modelu CVO™ Road Glide® Limited Anniversary oslavuje 120 rokov tradície jednou z najprepracovanejších kombinácií farieb a lakovania, akú kedy Harley-Davidson použil. Panely červenej farby Heirloom Red sú nanesené na základnú vrstvu čiernej farby Anniversary Black a každý z nich je lemovaný jasným červeným prúžkom a ručne nanášanou zlatou farbou. Jemné detaily na paneloch znázorňujú motív letiaceho orla. Zlatom vykladaný medailón na nádrži zobrazuje orla v štýle Art Deco ako ikonický dizajnový prvok z histórie motocyklov Harley-Davidson. Medzi ďalšie prepracované detaily patrí luxusný materiál sedadiel z alcantary so zlatými a červenými kontrastnými švami, zlaté prvky na motore a jasne červené púzdra váhadiel. Pre celosvetovú distribúciu bude vyrobených iba 1 500 exemplárov tohto úchvatného motocykla a každý z nich bude mať na konzole palivovej nádrže laserom rytú doštičku.

Špeciálne lakovanie 120th Anniversary v odlišnom vzore bude použité aj pre šesť ďalších modelov Harley-Davidson® v limitovanej edícii, pričom farebné a dizajnové kombinácie budú inšpirované prvými modelmi Harley-Davidson. Každý z nich má na hlavných paneloch klasický lak s lesklou červenou Heirloom Red ako základnú farbu. Panely sú lemované jasným červeným pruhom a vyplnené tmavším odtieňom Midnight Crimson. K ďalším detailom patrí medailón

s orlom na nádrži v štýle Art Deco, poťahy sedadiel s červenými bokmi a zlato vyšitým logom Harley-Davidson a červené prvky na motore.

Tento výročný dizajn bude ponúkaný na nasledujúcich sériových modeloch:

 • Ultra Limited Anniversary (výroba obmedzená na 1 300 motocyklov celosvetovo)
 • Tri Glide® Ultra Anniversary (1 100 motocyklov)
 • Street Glide® Special Anniversary (1 600 motocyklov)
 • Road Glide® Special Anniversary (1 600 motocyklov)
 • Fat Boy® 114 Anniversary (3 000 motocyklov)
 • Heritage Classic 114 Anniversary (1 700 motocyklov)

Breakout v novom kabáte

Model Breakout® sa predstavuje vo svojom dlhom a štíhlom profile choppera a blýska sa novými žiarivými tvarmi. Výkonný motor Milwaukee-Eight® 117 V-Twin s objemom 1923 ccm je špičkou v továrenskej produkcii Harley-Davidson® a je nedostihnuteľným vzorom

v oblasti výkonu a záťahu.

Medzi ďalšie nové vlastnosti patrí:

 • Palivová nádrž s objemom 18,9 litra doplnená chrómovanou konzolou, ktorá predĺžuje profil motocykla a zväčšuje dojazd.
 • Nový predstavec a riadidlá z leštenej nerezovej ocele sú o ¾ palca vyššie než pri predchádzajúcom modeli a zlepšujú dosah jazdca na ovládacie prvky.
 • Držiaky zadného blatníka, bočné kryty, kryty výfuku, smerovky, zrkadlá a otvorené sanie Heavy Breather sú chrómované, nové 26lúčové liate kolesá majú lesklú čiernu povrchovú úpravu s frézovanými detailmi.

Rám Harley-Davidson® Softail® sa zvonku tvári ako hard-tail, bez toho, aby to znamenalo kompromisy v oblasti moderných jazdných vlastností a ovládateľnosti. Model Breakout je navrhnutý tak, aby bol všade stredom pozornosti.

Tempomat a kontrola trakcie

Elektronický tempomat bude štandardnou výbavou modelov Fat Boy®, Fat Bob®, Breakout®, Low Rider® S a zostáva štandardom pre modely Low Rider® ST, Heritage Classic a Sport Glide®.

Systém kontroly trakcie bude ponúkaný ako nová voliteľná výbava pre modely Breakout®, Low Rider® S a Low Rider® ST. Systém kontroly trakcie je navrhnutý tak, aby zabránil nadmernému pretáčaniu zadného kolesa pri akcelerácii. Jazdec môže kontrolu trakcie vypnúť tlačidlom na riadidlách.

Nový vzrušujúci model Nightster® Special

Tento nový súper strednej triedy umocňuje zážitok z jazdy na motocykli Nightster vďaka radu štylových, ergonomických a technologických vylepšení. Podmanivý výkon zaisťuje kvapalinou chladený motor Revolution® Max 975T V-Twin, ktorý je vyladený na razantný krútiaci moment pri nízkych otáčkach. Aby sa minimalizovala celková hmotnosť motocykla, motor slúži ako nosný prvok rámu.

Medzi kľúčové vlastnosti modelu Nightster® Special patrí:

 • Sedadlo spolujazdca a stúpačky pre cestovanie vo dvojici.
 • Liate hliníkové kolesá so systémom sledovania tlaku v pneumatikách (TPMS).
 • Riadidlá a 5palcový nadstavec na riadidlách posúvajú ovládacie prvky o 5 cm nahor a 2,5 cm dozadu, aby jazdec mal na motocykli výhodnejšiu pozíciu.
 • Štvorpalcový okrúhly displej TFT zobrazuje všetky funkcie prístrojov a infotainmentu, ktoré sa ovládajú pomocou tlačidiel na ovládacom paneli.
 • Displej podporuje zobrazenie infotainmentu z mobilného zariadenia jazdca so spojením Bluetooth. Väčšina funkcií infotainmentu tiež vyžaduje náhlavnú sadu Bluetooth a reproduktory zabudované do prilby.
 • Jazdec môže pomocou hlasových povelov do náhlavnej súpravy prijímať hovory alebo volať prostredníctvom mobilného zariadenia.
 • Navigácia je poskytovaná prostredníctvom bezplatnej aplikácie Harley-Davidson® App pre iOS alebo Android v mobilnom zariadení jazdca. Keď je aktivovaná navigácia, jazdec môže vybrať medzi zobrazením pohyblivej mapy alebo mapy so smerovými šípkami na obrazovke spolu s hlasovými pokynmi do náhlavnej súpravy.
 • Prémiové brzdiče Brembo zaručujú dokonalú odozvu bŕzd a vysoký výkon. Predná brzda je s jedným kotúčom a axiálnym štvorpiestovým strmeňom a 320mm kotúčom. Zadná brzda je vybavená plávajúcim jednopiestovým strmeňom a 260mm kotúčom.
 • Umiestnenie palivovej nádrže s objemom 11,7 litra pod sedadlom presúva hmotnosť paliva nadol. To má za následok nižšie ťažisko, lepšiu ovládateľnosť a ľahšie zdvihanie z bočného stojana.
 • K palivovej nádrži je prístup po zdvihnutí výklopného sedadla.
 • Voliteľné jazdné režimy: Road, Sport, Rain alebo možnosť vytvorenia sady vlastných režimov.
 • Sada technológií Harley-Davidson Rider Safety Enhancements: systém ABS, systém kontroly trakcie a systém kontroly preklzu.
 • Kompletné osvetlenie LED.
 • Tempomat a nabíjacia zásuvka USB v štandardnej výbavej.

Model Freewheeler® oblieka čiernu farbu

Model Freewheeler®, trike inšpirovaný cruisermi, dostal pre rok 2023 temnú čiernu podobu. Predná časť, gondola svetlometov, konzola nádrže, ručné a nožné ovládače, pohonná jednotka

a výfuk majú čierny povrch. Výsledkom je dramatická zmena vzhľadu, ktorá umocňuje drsný výraz tohto modelu v štýle hot-rod.

Nové lesklé čierne liate kolesá majú odkryté matice žádných kolies. Zadné 18palcové kolesá nahrádzajú 15palcové kolesá a dodávajú modelu Freewheeler® nový dramatický postoj. Jazda na troch kolesách nebola nikdy tak úžasná.

Medzi ďalšie vlastnosti patrí:

 • Pohonná jednotka Milwaukee-Eight® 114 s razantným výkonom.
 • Elektrická spiatočka.
 • Riadidlá Mini-ape pre jazdu s rukami vo vetre.
 • Klasické customové zadné blatníky.
 • Zadný vodeodolný batožinový priestor s objemom 57 litrov s hornými dvierkami.
 • Dvojité tlmiče výfuku s „useknutými“ koncovkami.
 • Sada technológií Harley-Davidson Rider Safety Enhancements so špeciálnou úpravou pre modely trike: Systém prepojených bŕzd C-ELB, systém C-ABS, kontrola trakcie C-TCS a systém kontroly preklzu C-DSCS.

Harley-Davidson sa snaží o nekonečnú cestu za dobrodružstvom a slobodu v duši. Na stránkach H-D.sk nájdete ďalšie informácie o kompletnom rade nových motocyklov Harley-Davidson® Grand American Touring, Sport, Adventure Touring, Cruiser a Trike pre rok 2023, o jazdených motocykloch Harley-Davidson Certified™, originálnych dieloch a príslušenstve Harley-Davidson®, výbave Harley-Davidson® MotorClothes® a finančných službách Harley-Davidson.

# # #

O spoločnosti Harley-Davidson

Harley-Davidson, Inc. je materská spoločnosť firiem Harley-Davidson Motor Company a Harley-Davidson Financial Services. Naša vízia: Tvorba legendárnych produktov a vedúca úloha v našom odvetví vďaka inováciám, rozvoju a emóciám. Naša misia: Sme viac, než iba výrobca motocyklov, snažíme sa o nekonečnú cestu za dobrodružstvom. Sloboda v duši. Harley-Davidson už od roku 1903 definuje samotnú podstatu motocyklovej kultúry a ponúka stále širšiu škálu špičkových a nezameniteľných motocyklov s nekonečnými možnosťami customizácie a posilňuje zážitky z jazdy prostredníctvom akcií, výnimočnej ponuky motocyklových dielov, príslušenstva, oblečenia a značkových doplnkov. Spoločnosť Harley-Davidson Financial Services zabezpečuje financovanie, poistenie a ďalšie programy, ktoré pomáhajú jazdcom Harley-Davidson vyraziť na cesty. Ďalšie informácie nájdete na webe www.harley-davidson.sk.

Redaktori: Ďalšie informácie o motocykloch a produktoch Harley-Davidson nájdete na adrese: h-dmediakit.com.