Baja Orange/Stone Washed White + ARH
Baja Orange/Stone Washed White Pearl
Baja Orange/Stone Washed White Pearl + Spiked Wheels
Baja Orange/Stone Washed White Pearl + Spiked Wheels and ARH
Deadwood Green
Deadwood Green + ARH
Deadwood Green + Spiked Wheels
Deadwood Green + Spiked Wheels and ARH
Gauntlet Gray Metallic
Gauntlet Gray Metallic + ARH
Gauntlet Gray Metallic + Spiked Wheels
Gauntlet Gray Metallic + Spiked Wheels and ARH
Vivid Black
Vivid Black + ARH
Vivid Black + Spiked Wheels
Vivid Black + Spiked Wheels and ARH

Pan America™ 1250 Special

Adventure Touring, Motocykle 2021

18,100.00 19,800.00 

Harley-Davidson® Pan America 1250 je odolný, výkonný a technologicky vyspelý univerzálny stroj pre jazdcov, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo. Ponúka výborné jazdné vlastnosti, intuitívne riadenie a dobrú ovládateľnosť aj v tých najobtiažnejších podmienkach.

Motor

Krútiaci moment

Nm

Hmotnosť

kg

Optimalizovaný podvozok

Architektúra, voľba materiálov a optimalizácia všetkých komponentov motora i celého motocykla sa sústredila na výkon a minimalizáciu hmotnosti, s cieľom dosiahnuť optimálny pomer sily a váhy. Motor tvorí nosnú súčasť rámu, takže nebolo nutné použiť tradičný rám. Tri samostatné prvky – predný rám, stredový rám a podsedadlový rám – sú upevnené priamo na pohonnú jednotku. Táto konštrukcia znižuje hmotnosť motocykla a vo výsledku ponúka pevný a tuhý rám, ktorý prispieva k precíznej ovládateľnosti. Liata hliníková kyvná vidlica minimalizuje podiel neodpružených hmôt. Podvozok má rázvor 1580 mm, ideálny pre cestovanie (zvlášť so spolujazdcom a batožinou) i obratnosť, ktorá je potrebná pre manévrovanie v teréne.

Liate hliníkové kolesá (o priemere 19 palcov a 17 palcov vzadu) majú pevnú, ale zároveň ľahkú konštrukciu a sú určené na cesty ako aj na nespevnený povrch, typický pre polia a lesné cesty. Harley-Davidson úzko spolupracoval s výrobcom Michelin, aby pre modely Pan America spoločne vyvinuli pneumatiky Scorcher Adventure presne podľa požiadaviek cestovania v štýle adventure touring. Pre jazdcov, ktorí vyžadujú razantnú jazdu a maximálnu trakciu v teréne budú u našich dílerov prostredníctvom ponuky originálnych dielov a príslušenstva Harley-Davidson® k dispozícii tiež pneumatiky Michelin Anakee Wild.

Brzdy Brembo®

Harley-Davidson a Brembo pre modely Pan America™ spoločne pripravili celkom nový brzdový systém, ktorý jazdcovi poskytne skvelú odozvu bŕzd a perfektný výkon. Nové radiálne štvorpiestikové brzdiče monoblock (30 mm) plne využívajú všetky výhody použitých materiálov a vyznačujú sa väčšou pevnosťou a zníženou celkovou váhou. Dvojité predné brzdové kotúče majú priemer 320 mm, zadný kotúč má priemer 280 mm. Odľahčený piest prednej brzdy má nastaviteľný chod brzdovej páčky.

Nastaviteľné odpruženie

Model Pan America 1250 má prémiové plne nastaviteľné predné a zadné odpruženie s možnosťou úpravy predpätí pružiny a kompresie/odskoku tlmenia. Zdvihy odpruženia vpredu a vzadu sú 190 mm. Predné odpruženie zaisťuje obrátená vidlica SHOWA® 1×1 s priemerom 47 mm. Zadné odpruženie je SHOWA® so samostatnou nádržkou a hydraulickým nastavením predpätí pružiny. Zadné odpruženie používa systém prepákovania, ktorý poskytuje progresívnu odozvu v celom rozsahu zdvihu a zaisťuje pohodlie a dobré vedenie na ceste, súčasne podporuje špičkové vlastnosti pri off-roadovej jazde.

Dotykový displej

Zobrazenie všetkých údajov a funkcií infotainmentu sprostredkuje naklápací 6,8palcový dotykový displej TFT (technológia Thin-Film-Transistor s výbornou kvalitou obrazu a vysokým kontrastom). Displej je krytý antireflexným sklom, aby umožňoval lepšie sledovanie za všetkých svetelných podmienok. Dotykové ovládanie displeja je deaktivované, keď je motocykel v pohybe, ale jazdec môže pomocou ručných ovládačov ovládať celú radu funkcií na displeji aj za jazdy. Prístrojový displej podporuje zobrazenie infotainmentu z mobilného zariadenia jazdca s podporou Bluetooth, vrátane prenosu hovorov a hudby. Navigáciu zaisťuje bezplatná aplikácia Harley-Davidson® App pre iOS alebo Android. (Kompletné údaje viď samostatná tlačová správa k technickej výbave Pan America 1250/Special)