KOŽENÉ BUNDY HARLEY-DAVIDSON®

Kožené bundy Harley-Davidson® Bratislava

KOŽENÁ BUNDA je ikonou a symbolom v produkcii Harley-Davidson® oblečenia.

Jej história siaha až do roku 1921, keď prišli na trh kožené kabáty od Harley-Davidson®, avšak tá pravá a nefalšovaná štýlovosť sa zrodila až o niečo neskôr – v roku 1928, keď zákazníkom „vyrazila dych“ prvá H-D® kožená bunda.

HISTÓRIA

V rokoch 1938-1958 sa už do ikonických kožených búnd oblieka celý policajný zbor mesta New York a svojmu H-D® štýlu zostáva verný prakticky dodnes. Kožená bunda Harley-Davidson® dostáva svoje typické kontúry, ktoré ju predurčili k tomu, aby sa stala klasikou už okolo roku 1947. Ide najmä o špeciálny tvar, šikmé zipsy, materiál, ktorým je prírodná koža a neodmysliteľné ozdobné cvočky.
Kožené bundy Harley-Davidson Bratislava Kožené bundy Harley-Davidson Bratislava
Kožené bundy Harley-Davidson Bratislava
Kožené bundy Harley-Davidson Bratislava

HVIEZDA STRIEBORNÉHO PLÁTNA

Vývoj priviedol koženú bundu k dokonalosti na začiatku 50-tych rokov, kedy sa dokonca stáva hviezdou strieborného plátna. V kultovom filme The Wild One (1953), ju s noblesou sebe vlastnou, nosil aj sám Marlon Brando. Zrodil sa tak americký film s motocyklovou tematikou, ktorý vysoko nastavil latku moderného obliekania v štýle H-D®.

ZROD NOVEJ ZNAČKY OBLEČENIA

So zavedením all-weather kolekcie, si značka získava čoraz väčší zákaznícky záujem. Ako odpoveď na stále rastúci dopyt,  je v roku 1988 oficiálne zavedená značka Harley-Davidson® MotorClothes®. Po získaní ocenenia Council of Fashion Designers' award - za prínos nápaditého moto štýlu v roku 1990, zaznamenala spoločnosť v roku 1991 predaných viac ako 3 milióny kusov oblečenia,

Kožené bundy Harley-Davidson Bratislava
SKÚŠKA ČASOM

Moderné kožené bundy sú navrhnuté tak, aby vám poskytli presne to, čo požadujete. Na ceste aj mimo nej a to nielen pre mužov, ale v módnych kolekciách, myslí špeciálne na ženy. Zahŕňajú moderné kúsky, aj klasickejší štýl. Najnovšie kožené bundy sa zrodili z hrdej tradície vyzdvihujúcej silu a individualitu, a preto určite odolajú aj náročnej skúške časom.

Kožené bundy Harley-Davidson® Bratislava Kožené bundy Harley-Davidson® Bratislava pre ženy
Kožené bundy Harley-Davidson® Bratislava
VŠETKO PRE JAZDU

Harley-Davidson®, pri vývoji a výrobe kožených búnd, si kladie za cieľ poskytnúť svojim jazdcom to najlepšie, ale hlavne, aby spĺňali tri základné kritéria:

  • ochrana
  • viditeľnosť
  • pohodlie
Kožené moto bundy Harley-Davidson® Bratislava Kožené motorkárske bundy Harley-Davidson® Bratislava
Kožené bundy na motorku Harley-Davidson® Bratislava

OCHRANA

Test odolnosti proti oderu materiálu motocyklového oblečenia jednoznačne dokazuje, že koža vás ochráni viac.

Pre vylepšenie parametrov absorpcie nárazu, sú všetky kožené bundy vybavené vreckami na vloženie chráničov ramien, lakťov a vybrané aj na chránič chrbta.

Kožené moto bundy Harley-Davidson® Bratislava
Bavlna
po 500 cykloch

Polyester
po 700 cykloch

Nylon
po 1.000 cykloch
Cordura
po 3.000 cykloch
Koža
po 3.000 cykloch

VIDITEĽNOSŤ

Podmienky obmedzujúce viditeľnosť: hmla, dážď, tma, priame slnečné svetlo (východ / západ slnka, a to najmä na jar alebo na jeseň), rýchla zmena svetelných podmienok (vstup do tunela, jazdy v zalesnených oblastiach).

Všetky Harley-Davidson® kožené bundy s 3M ™ Scotchlite ™ reflexným materiálom majú minimálnu svietivosti 200, čo znamená, že nositeľ je viditeľný zo vzdialenosti až 150 metrov za jasného počasia.

3M ™ Scotchlite ™ reflexný materiál používa "retro-reflexnú" technológiu, ktorá využíva mikroskopické sklené guľôčky alebo hranoly vstavané do materiálu pomocou patentovanej technológie, ktorá odráža svetlo späť do pôvodného zdroja. Takýto materiál je v noci 1500 krát jasnejší ako biele oblečenie.

Kožené bundy na motorku a chopper Harley-Davidson® Bratislava

POHODLIE

Triple Vent® System

Najnovší patentovaný trojcestný vetrací systém bol vyvinutý a testovaný v aerodynamickom tuneli, aby vo svojej triede poskytol najlepšie vetranie na všetky motocykle Harley-Davidson®, vrátane motocyklov s kapotážou a čelným štítom.
Tri strategicky umiestnené otvory na každej strane bundy umožňujú desiatky spôsobov, ako si môžete prispôsobiť úroveň pohodlia.
Kožené moto bundy Harley-Davidson® Bratislava
Nepremokavé oblečenie na motocykel Harley-Davidson® Bratislava

SUCHO A TEPLO

Hydrofobizácia kože (zmena fyzikálno-chemických vlastností ošetrovaného materiálu), je prepracovaný proces ošetrenia, vedúci k značne nižšej absorpcii vody, bez upchávania pórov kože, ktorý vedie k jej vodoodpudivosti, čím zabezpečí, aby ste boli čo najdlhšie v suchu. Týmto procesom sú ošetrené všetky kože na výrobu oblečenia Harley-Davidson®.

POZRITE SI NÁŠ E-SHOP a zistite viac.

Harley-Davidson® nie je bežná konfekčná značka, nemôžete ju nájsť „na každom rohu“. Je predávaná a distribuovaná výhradne cez sieť svojich autorizovaných predajcov, čím si drží výsostnú exkluzivitu pre jej užívateľov a zaručuje im najvyššiu kvalitu a originalitu. Väčšina produktov je extrémne limitovaná, čo podporuje a zvyšuje Vašu individualitu.

Všetky orginálne kožené bundy sú vyrábané z prvotriednej hovädzej kože s 5 ročnou zárukou.

Kožené bundy Harley-Davidson® Bratislava Pánske kožené moto bundy Harley-Davidson® Bratislava
Dámske kožené moto bundy Harley-Davidson® Bratislava