Nezaradené, Novinky

HARLEY-DAVIDSON odhaľuje nový motor – Milwaukee-Eight™

Viac výkonu. Viac pohodlia. Viac kontroly. Harley-Davidson dnes nanovo definuje cestovanie prostredníctvom motora Milwaukee-Eight™. Je to deviaty motor typu Big Twin v histórii spoločnosti. Okrem toho predstavuje úplne nové zavesenie predného a zadného kolesa pre cestovné motocykle na rok 2017.

Prečítajte si novinársky test na motocykel.sk

„Sú to najvýkonnejšie, najpružnejšie a najpohodlnejšie cestovné motocykle, aké kedy mala spoločnosť Harley-Davidson v ponuke,“ hovorí Scott Miller, viceprezident pre stratégiu stylingu a vývoja produktov. „Nezameniteľný vzhľad, zvuk a pocit cestovných motocyklov Harley-Davidson sa teraz posúvajú na ešte vyššiu úroveň vďaka vylepšeniam, ktoré sme tento rok urobili. Skutočne ich musíte vyskúšať, aby ste to pocítili – preto pozývame všetkých jazdcov navštíviť svojho miestneho predajcu a požiadať o skúšobnú jazdu.“

Nový motor Milwaukee-Eight™

Nový motor Milwaukee-Eight, ktorý je deviatym motorom s konštrukciou Big Twin v slávnom rodokmeni spoločnosti H-D, je založený od základov na novej konštrukcii, ktorá spája klasický vzhľad, zvuk a pocit z motorov Harley-Davidson Big Twin s vylepšeniami každého aspektu výkonu motorov.

„Motor Milwaukee-Eight posúva dedičstvo motorov Harley-Davidson Big Twin do budúcnosti,“ hovorí hlavný inžinier motorov Alex Bozmoski. „Vytvorili sme úplne nový motor a zároveň zachovali charakteristickú podstatu motorov Big Twin. Každý aspekt výkonu, odolnosti a štýlu bol vylepšený podľa priamej odozvy zákazníkov Harley-Davidson z celého sveta.“

Motor Milwaukee-Eight si zachováva klasický 45-stupňový uhol valcov motorov V-Twin a produkuje o 11 % vyšší maximálny krútiaci moment, než predchádzajúce modely a je vybavený 4-ventilovými hlavami (čiže 8 ventilov v motore z čoho aj prívlastkový názov, s dvomi sviečkami na valec),  ktoré umožňujú až o 50 % väčší prietok pri nasávaní a výfuku. Motor Milwaukee-Eight je vybavený protizávažím, ktoré redukuje až 75 % primárnych vibrácií pri voľnobehu, zachováva si klasický pocit motorov Harley® V-Twin a zároveň ponúka hladký chod pri diaľničných rýchlostiach. Nová stratégia riadenia chladenia všetkých motorov Milwaukee-Eight zvyšuje komfort jazdca a spolujazdca. Napriek vyššiemu výkonu poskytuje motor Milwaukee-Eight až o 11 % nižšiu spotrebu paliva v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi motocyklov.

MY17 107 Engine. Milwaukee Eight.

Motory Milwaukee-Eight sú v ponuke v dvoch zdvihových objemoch: Air Cooled (vzduchom chladený) Milwaukee-Eight 107 (107 kubických palcov/1 745 cm3) a Twin-Cooled™ (kombinované chladenie vzduch-voda) Milwaukee-Eight 107 (107 kubických palcov/1 745 cm3) pre štandardné modely motocyklov radu Touring, a Twin-Cooled™ Milwaukee-Eight 114 (114 kubických palcov/1 870 cm3) pre motocykle Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations (CVO)™.

Nové zavesenie kolies touringových modelov

Úplne nové komponenty predného a zadného zavesenia kolies zvyšujú komfort, ovládateľnosť a výkon všetkých cestovných motocyklov Harley-Davidson® Touring na rok 2017. Nové zadné tlmiče s emulznou technológiou ponúkajú až o 15 až 30 % väčší rozsah nastavenia predpätia než predchádzajúce štandardné tlmiče modelov Touring. Nastavenie sa vykonáva hydraulicky jedným ovládačom.

„Predpätie možno nastaviť podľa hmotnosti jazdca, spolujazdca a batožiny bez náradia a vzduchovej pumpy,“ hovorí Paul James, riaditeľ plánovania produktov v spoločnosti Harley-Davidson. „Po nastavení zostane predpätie trvalo zachované a nie je potrebné ho viackrát nastavovať.“

Predná náprava obsahuje technológiu zavesenia Showa® SDBV™, ktorá prináša charakteristiku pretekárskej patrónovej vidlice spolu s lineárnym útlmom a nízkou hmotnosťou.

Screamin’ Eagle® Performance

Harley-Davidson Screamin’ Eagle® Performance pripravuje ponuku celého radu produktov s certifikátom ECE pre modely Touring, vrátane výfukov Street Cannon Slip-On Mufflers a nasávacích filtrov Heavy Breather Performance, Ventilator a High-Flow. Okrem toho sú k dispozícii súpravy Screamin’ Eagle® Milwaukee-Eight™ Stage I, II,  III a IV, ktoré umožňujú jazdcom v podporovaných krajinách zvýšiť výkon svojich motocyklov podľa svojho jazdného štýlu – od vyššieho výkonu na predbiehanie až po kompletné vylepšenie motora na maximálny výkon (homologizácia produktu sa v jednotlivých krajinách líši).

Harley-Davidson Custom Vehicle Operations

Modely Harley-Davidson® Custom Vehicle Operations™ (CVO) spájajú prestíž a výkon v troch factory-custom motocykloch na rok 2017 z limitovanej edície.

Model CVO™ Limited na rok 2017 poskytuje vyšší výkon vďaka motoru Twin-Cooled Milwaukee-Eight 114 a lepšie jazdné vlastnosti a ovládateľnosť vďaka novému zaveseniu kolies. Na rok 2017 prinášame aj nové disky kolies Contrast Chrome Slicer a nový tvar sedadla pre ešte vyšší komfort. Model CVO Limited sa tiež pýši novým custom lakom v štyroch nových farebných kombináciách.

Model CVO™ Street Glide®na rok 2017 kombinuje výkon nového motora Twin-Cooled Milwaukee-Eight 114, vylepšené jazdné vlastnosti a ovládateľnosť vďaka novému zaveseniu kolies a 600-wattový zvukový systém Boom! so štyrmi reproduktormi, ktorý prináša špičkový zvukový výkon. Modely na rok 2017 tiež prinášajú nové elektrické zámky sedlových brašní, ovládanie vidlice jedným bezpečnostným zámkom a nanovo navrhnutý kryt sedadla. Model CVO Street Glide je na rok 2017 k dispozícii v štyroch nových farebných kombináciách.

Model CVO™ Pro Street Breakout® 2017 kombinuje vysoký výkon s dlhým svalnatým vzhľadom s príchuťou drag-racing pretekov. Vďaka moderným povrchovým úpravám a štruktúram prináša model CVO Pro Street Breakout temný vzhľad aj do radu CVO. Model CVO Pro Street Breakout poháňa vzduchom chladený motor Screamin’ Eagle® Twin Cam 110B™ V-Twin. Tri farebné varianty zahŕňajú novú kombináciu Starfire Black/Scorched Apple.

Rad výkonných cruiserov

Všetky modely Softail® na rok 2017 sú štandarne vybavené motorom High Output Twin Cam 103™. Cruisery typu S Series poháňa motor Screamin’ Eagle® Twin Cam 110™. Harley-Davidson takto pokračuje v ponuke najvýkonnejších cruiserov vo svojej histórii.